Čisté řezné oleje

Ucelený sortiment řezných olejů pro nejširší škálu materiálů a aplikací
(Garia, Macron, Cut-Max, Dascolene, Excelene)

NABÍDKA ŘEZNÝCH OLEJŮ

Sortiment našich řezných olejů pokrývá všechny aplikace a materiály. K dostání jsou viskozity od 2 do 100 mm2/s při 40 °C. Produkty vycházejí ze standardních minerálních olejů, hydrokrakovaných olejů, polyalfaolefinu a technologie na bázi esterů.

Nabídku našich produktů tvoří oleje kompatibilní s žlutými kovy a kovy s nejvyšším výkonem EP, který je vyžadován u velmi pevných nebo tvrdých materiálů, jako je nerezavějící ocel, titan nebo slitiny niklu. Naše nabídka produktů na bázi esterů vytváří novou úroveň ekologické odpovědnosti, přitom však splňuje maximální požadavky na řezací rychlosti a posuv.

Řezné oleje firmy Houghton se prodávají pod obecně uznávanými značkami, jako Cut-Max, Macron, Garia, Dascolene, Excelene a Tergol.

BROUŠENÍ

Pro vačkové a klikové hřídele, broušení ozubených kol, broušení s pomalým posuvem a výrobu nástrojů.

HONOVÁNÍ

Použítí předeším při výrobě ložisek, ozubených kol a pohonů.

HLUBOKÉ VRTÁNÍ

Pro hluboké vrtání  hydraulických válců, regulačních ventilů, zdravotnických implantátů, leteckých průmyslu a mnoho dalších odvětví.

PROTAHOVÁNÍ

Nachází uplatnění ve strojním obrábějí kroužků do planetových převodů, ve výrobě Iopatek turbín a při vysokorychlostním protahování.

VÝROBA PŘEVODŮ

Konkrétně lisování, zaškrabávání, tvarování, řezání a broušení ozubených kol.

EDM

Osvědčená technologie používaná pro elektrojiskrové obrábění v leteckém průmyslu, pro výrobu běžných zápustek a mnoho dalších. Na výběr máme hned několik produktů.

VÍCEÚČELOVÉ PROSTŘEDKY

Slouží jako řezné, převodové a hydraulické oleje pro všechny druhy materiálů od žlutého kovu, přes hliník a titan až po nerezavějící ocel.

MIKROMAZÁNÍ

Oleje pro mikromazání (MQL) jsou k dostání v různých viskozitách, s různými základními materiály a pro různé aplikace.