Tváření za studena

Výkonná volba pro jakoukoli aplikaci tváření (Fenella Oil, Fenella Fluid)

Sortiment maziv k tváření za studena od firmy Houghton nabízí široké spektrum ve vodě rozpustných produktů a řezných olejů, vhodných pro všechny materiály a tloušťky. Náš sortiment tvoří značky Fenella Oil, Fenella Fluid, Houghto-Draw, Hydro-Draw, Tube-Draw, Cindol a Cindolin, který nabízíme ve velkém rozsahu výkonností a viskozit.

LISOVACÍ A JEMNÉ LISOVACÍ OLEJE

Používají se k výrobě brzdových destiček, ozubených kol na jízdní kola a automobilových dílů.

OLEJE K TVÁŘENÍ ZA STUDENA

Náš víceúčelový olej je ideální k tváření šroubů a k mazání převodů. K náročnému zpětnému protlačování jsou k dostání také speciální výrobky.

SAMOODPAŘOVACÍ OLEJE 

Používají se k výrobě žeber pro tepelné výměníky a k děrování součástí do mobilních telefonů. Naše speciální řada samoodpařovacích olejů a produktů na bázi vody je ideální pro lisování elektrolytického pokovení při výrobě elektromotorů.

OLEJE K TAŽENÍ TRUBEK 

Výrobky jsou k dostání pro trubky a profily z oceli a nerezavějící oceli, ale také z hliníku a mědi.

OLEJE K HLUBOKÉMU TAŽENÍ

Řada olejů určených k výrobě jednoduchých tvarů, jako jsou rtěnky nebo hrnce na vaření, ale i složité profily a specfikace. Dva výrobky, Ensís PL1608 a Fenella Oil D 160, byly vyvinuty speciálně pro automobilový průmysl a splňují požadavky nátěrů a lepidel.

HYDROFORMOVACÍ OLEJE

Řada Hydro-draw byla vytvořena speciálně pro postupy hydroformování se speciálními, ve vodě rozpustnými vysokotlakými kapalinami a mazivy na matrice pro všechny materiály a tloušťky stěn.