Maziva pro zápustnové Kování

Inovativní výkonné produkty pro potřeby kování a pěchování.

Naše kompletní nabídka grafitového oleje, emulzí a vodních disperzí je spolu se syntetickýcmi roztoky bez obsahu grafitu a skelnými disperzemi ideální pro celou řadu operací kování.

THERMEX GO / FENELLA OIL F G (olejová disperze)

Olejové produkty jsou dostupné s různými viskozitami a přídavným obsahem pro celou řadu aplikací, od těžkých, hlubokých extruzí do oceli po lehké lisování oceli, neželezných materiálů a vysoce legovaných slitin.

THERMEX WG / FENELLA FLUID F G (vodní disperze)

Produkty ideální pro ůderové aplikace v uzavřených zápustkách. Mezi typické aplikace patří lis, volné a zápustkové automobilových dílů, aplikace pro letectví a zdravotnictví, Žádný z produktů navíc neobsahuječpavek, všechny lze používat čisté nebo zředěné vodou.

THERMEX WW / FENELLA FLUID F (syntetické vodní roztoky)

Tyto výrobky na vodní bázi jsou určeny pro čištění pracovní podmínky a komponenty. Mezi typické aplikace patří kovové a nekovové extruze s uzavřenými zápustkami, kování a lisování na bucharech, lisech a aplikacích zápustkového kování.

THERMEX GL

Bezolovnaté skelné disperze ve vodě vytvářejí mazání, izolaci a brání ve vytváření okují při kování citlivých materiálů při vysokých teplotách, např. titanu, slitin niklu a žáruvzdorné oceli. Používají se v letectví, energetice a zdravotnictví. Typickými aplikacemi je ochrana lopatek, kroužků a disků turbín před kováním za vysokých teplot.

Hlavní Přínosy :

  • Universální produkty kompatibilní s různými kvalitami vody, materiály a provozními parametry
  • Technologie disperze navržená pro velmi malé pěnění v moderních vysokotlakých ostřikovacích systémech.
  • Nové balíčky maziv pro delší životnost zápustek, vyšší kvalitu komponent a kratší časy cyklu.
  • V souladu s nejnovějšími chemickými směrnicemi pro ekologii, zdraví a bezpečnost, včetně směrnice REACH a směrnice o biocidech.
  • Stabilní technologie  disperze s  menšími prostoji strojů a vyšší produktivitou.
  • Výrobky bez obsahu grafitu pro čisté stroje a díly.
  • Výrobky bez obsahu čpavku mají příznivější vliv na životní prostředí. zdraví osob a bezpečnost.