Představení Quaker Houghton

1. 8. 2019

 

Dvě významné společnosti vyrábějící průmyslové kapaliny, Quaker Chemical Corporation a Houghton International, se 1. srpna 2019 spojily a vytvořily Quaker Houghton, světového lídra v průmyslových procesních kapalinách na trzích s primárními kovy a kovoobráběním. Kombinace Quaker Chemical a Houghton Internationa téměř zdvojnásobila velikost jedné společnosti.

S novým názvem společnost odhalila i nové logo a značku představující kombinované společnosti. Společnost bude nadále kótována na newyorské burze a bude obchodovat pod symbolem "KWR".

Produkty a nabízené služby společnosti Quaker Houghton najdete na koncových trzích, jako je letecký, hliníkový a automobilový průmysl, strojní zařízení, výroba plechovek, výroba průmyslových dílů, těžba, těžba na moři, ocel, trubky a potrubí...

Díky rozšířenému portfoliu produktů a služeb společnost očekává, že příležitosti křížového prodeje usnadní pokračující růst na trhu. Mezi specifické produkty, které společnost nabízí, patří řezné a tvářecí kapaliny, kapaliny na ochranu proti korozi, speiální hydraulické kapaliny, ocelové a hliníkové oleje na válcování.
Zákazníci Houghtonu budou těžit z Quakerovy síly v oblasti speciálních tuků, vysokotlakého lití do forem, těžebních specialit, povrchových úprav a bio-maziv. Zákazníci starší generace Quaker budou mít nyní přístup k chadícím prostředkům Houghton pro tepelné zpracování, offshore hydraulice tekutiny, výrobky na povrchovou úpravu kovů a širší portfolio kapalin na obrábění kovů.

Společnost Quaker Chemical Corporation byla založena v roce 1918, společnost Houghton International v roce 1865.

Tisková zpráva ke stažení.